ГАРБУЗ

=) РІДНЕ - МОДНЕ!

14 жовтня - свято України.

Срд, 10/09/2013 - 15:25 -- Будячок

Зовсім скоро Україна святкуватиме прекрасне релігійне , національне свято – 14 жовтня. Це свято Пресвятої Богородиці.

У багатьох селах на її честь святкували й освячували храми, оскільки Покрова вважалась не тільки народно-релігійним, а й національним святом.

Свято Покрови в Україні має особливе значення, належить до двонадесятих свят, тобто великих адже вважається, що вона є покровителькою нашої країни. Оскільки Діва Марія – земна жінка, була обрана Богом матір’ю його Сина, то люди вважали її заступництво особливо сильним. Вірили, що Пресвята Покрова найближча з усіх святих за дасть їм свій захист. Вшановувати Діву Марію, як покровительку українців, стали ще в княжі части. Так дружина князя Володимира - Анна, привезла до Києва перші ікони Богородиці, які згодом стали чудотворними. В цей день в багатьох селах освячують храми та мають празники, адже це свято має не тільки релігійне, а й національне значення. Так Українська Повстанська Армія взяла днем її створення 14 жовтня. Своєю покровителькою Богородицю обрали і козаки.

Перед кожним походом, в церкві правив священик службу, а після виходив з образом Покрови, обходив тричі навколо церкви та благословляв ним козаків.

Свято Покрови було особливим і для незаміжніх дівчат, адже в цей час починались вечорниці, а для декого і підготування до весіль. Дівчата, яким набридло дівувати, потайки просили: “Свята мати, Покровонько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не зостатися дівкою”. Існує приказка : «Прийшла Пречиста - несе старостів нечиста, а прийшла Покрова - заревіла дівка, як корова».

Українки, зробили її і покровителькою рукодільництва, а особливо вишивання. В цей день, жінки накривали вишитими рушниками образи Покрови. А рушники, які приносили в цей день до церкви, називали «обітними».

В переддень свята Покрови на Буковині, Покутті був хороший звичай, допомагати знедоленим. Чоловіки покривали хати, лагодили паркани та допомагали по господарстві вдовицям, сиротам, калікам. А жінки дарували їм вишиті сорочки, тим самим даруючи добро, освячене молитвою до Богородиці.

Категорія: 

Опитування

Подобається оновлений сайт?

Лічильники