ГАРБУЗ

=) РІДНЕ - МОДНЕ!

В`язання гачком. З чого почати ?

Суб, 07/10/2010 - 09:19 -- tr@lik

В'язання гачком є не менш популярним видом рукоділля, ніж в'язання на спицях. Це обумовлено тим, що покупка інструменту для в'язання не тягне кишеню, і досить оволодіти всього кількома прийомами в'язання, щоб почати в'язати перший виріб. Дуже приємно, трохи вивчивши особливості в'язання гачком вже почати в'язати готові елементи виробів.

За допомогою гачка можна зв'язати багато виробів і елементів виробів, які не вийде зв'язати на спицях або на в'язальної машині. Можливе застосування як дуже тонкої нитки, так і товстої, можливість комбінувати елементи виробів, як за кольором, так і по товщині нитки і виду переплетення. Змінені за допомогою гачка вироби мають незвичайну легкість і ажурність візерунка.

<--break->В'язання гачком - вид рукоділля, який захоплює багатьох рукодільниць. Як і у в'язанні на спицях, принцип в'язання зводиться до утворення петлі з нитки. Різноманітність переплетень при в'язанні гачком забезпечує зміну кількості, форми і розмірів петлі, а так само їх з'єднання.

При в'язанні гачком немає ніяких обмежень в тому, що Ви можете зв'язати: це може бути і маленька серветка, і велика скатертина, оздоблення виробу або вже готовий виріб - пальто, плед, кофта і багато іншого. Застосування гачка буде обмежувати лише Ваша фантазія і бажання в'язати щось нове.

У першу чергу, варто визначитися з самим виробом - що будемо плести. Потім необхідно правильно підібрати нитку або нитки і гачок. Гачок підбирають залежно від узору, який будете в'язати і від товщини пряжі. Занадто товстий гачок буде в'язати "рідке" і пухке полотно, занадто тонкий - дуже щільне полотно, та й в'язати ним буде дуже незручно. При виборі гачка, врахуйте, що робоче заглиблення гачка - напрямлювач нитки - повинен бути в 1,5-2 рази менше товщини нитки.

При в'язанні гачком можна отримати полотно двома способами. Перший, це створення двостороннього полотна, пов'язаного рядами в обох напрямках. Таке полотно однакове як з лицьового боку, так і з виворітного. Таке полотно або виріб в'яжеться без обриву нитки до потрібного розміру.

Другий вид полотна - складальний - зв'язаний з окремих елементів - мотивів. Мотив - це окремий елемент, який в'яжеться, як правило, по колу і з'єднується з іншими мотивами за допомогою голки з ниткою або в процесі в'язання. Найбільш поширені мотиви мають форму кола або квадрата. Об'єднані мотиви і створюють полотно необхідних розмірів і форм. Однак особливістю мотивів є те, що вони однобічні - мають лицьову і виворітну сторону.

Не можна сказати, що який-небудь з типів створення полотна краще або гірше - вибір типу створення полотна визначається візерунком.

Це загальна інформація для тих, кого зацікавило в'язання гачком. Далі я розповім, як правильно підібрати нитку і гачок, які види петель використовуються при в'язанні гачком і їх позначення в схемах.

Перш ніж приступити до в'язання гачком, необхідно купити нитки і сам гачок. У цьому випадку ми відштовхуємося від нитки, з якої будемо плести. Для новачків я б порадила взяти нитку середньої товщини, без декоративних прикрас і не пухнасту.

Далі, виходячи з товщини нитки і з того, що нам необхідно отримати на виході (щільну в'язку або повітряну - ажурну), ми підбираємо гачок.

Асортимент гачків для в'язання в будь-якому магазині рукоділля досить великий - завжди є з чого вибрати. Найбільш популярні матеріали, з яких виготовляють гачки для в'язання - сталь, пластмаса, дерево і кістку. Я б рекомендувала використовувати металеві гачки з напиленням в робочій зоні і з пластмасовою ручкою. Потім, коли ви станете більш досвідченою в'язальницею, ви зможете порівняти різні моделі і матеріали, і будете купувати що вам більше до душі.

За матеріалом, з якого зроблені гачки - розібралися, тепер необхідно підібрати розмір. При покупці пряжі зверніть увагу на етикетку - там, як правило, вказані рекомендовані виробником ниток розмір гачка і спиць для в'язання вироби. Звичайно, такі підказки є не на всіх нитках, але більшість вже надає таку інформацію. Для тих, хто тільки починає в'язати гачком це гарний орієнтир для вибору розміру гачка. Виглядає це так - на етикетці розташовується зображення гачка, а під ним цифра - це і є необхідний розмір гачка.

Так само можу дати загальну пораду з в'язання гачком - товщина гачка повинна бути в півтора-два рази більше товщини пряжі. Якщо Ви хочете зв'язати щось ажурне і легке, тоді різниця між товщиною гачка і нитки повинна бути ще більше. Але врахуйте, що в'язати дуже тонким гачком товсту пряжу буде незручно - вийде занадто щільний виріб, і при в'язанні гачок буде зачеплювати нитку - вона буде розпадатися. Так само, занадто товстий гачок і тонкі нитки - не пара. Виріб у такому випадку буде надміру пухким, не триматиме форми, буде сильно повзти.

Нитки у нас є, гачок є, з виробом ми вже визначились (я так думаю). Тепер треба навчитися користуватися гачком. І саме основне в цій справі - правильно тримати гачок. Правильне і зручне положення гачка в руці дозволить Вам не втомлюватися, а отримувати задоволення від цього виду рукоділля.

Я знаю три способи: перший - візьміть гачок за щічки (сплюснутий з двох сторін частина гачка), як ніби Ви тримаєте ніж - двома пальцями: великим і вказівним. Другий спосіб - тримати гачок за щічки як ніби Ви тримаєте олівець. Для цього, утримуючи гачок за щоки великим і вказівним пальцем, спріть гачок на середній палець. Третій спосіб: утримувати гачок за щічки великим і середнім пальцем, спираючи його об ребро долоні.

Категорія: 
Теги: 

Опитування

Подобається оновлений сайт?

Лічильники