Отже, як прати та прасувати вишиті вироби!
Якщо ви виконали вишивку великого розміру, і вона довго була в роботі, її слід попрати безпосередньо після закінчення. Крім того, вишиті вироби потрібно прати після більш-менш тривалого користування ними. Для цього вишивку спочатку замочують в теплій воді на 2 години і тільки після цього перуть (краще дитячим милом). При цьому намилювати слід тільки ті місця, де немає вишивки, і рубці.
Випраний таким способом виріб слід прополоскати в теплій воді, без зайвої сили викрутити, злегка струсити і покласти в холодну воду в розпрямленому вигляді (у скрученому виробі малюнок може віддрукуватися на тлі). У холодну воду слід додати оцет - 1 ч. л. на 1 склянку води.
Прасують вироби вологими, розклавши їх на чистій м'якій тканині, і тільки з виворітного боку (це дозволяє зберегти рельєфність вишивки). Під час прасування стежать за тим, щоб не було перекосів тканини, що спотворюють зовнішній вигляд малюнку.
Ну, а якщо виріб ще недостатньо забруднився, і ви просто хочете його освіжити? Тоді покладіть його лицьовою стороною на мокру чисту білу тканину, накрийте сухою білою тканиною і пропрасуйте гарячою праскою. Якщо повторити цю процедуру кілька разів, то бруд з виробу перейде на мокру тканину, а кольори вишивки стануть яскравішими.
Вироби з вишивкою краще не крохмалити, оскільки нитки муліне при цьому склеюються і втрачають свій блиск. Але якщо все ж таки хочеться додати пружність вишивці, її можна протерти з виворітного боку щіточкою або тампоном, змоченим слабким розчином крохмалю, а потім пропрасувати гарячою праскою, поклавши зверху чисту суху тканину.