Нові техніки обробки скла призвели до появи величезної кількості бісеру всіх кольорів і розмірів, що дозволяє будь-якій людині створювати унікальні, вражаючі вироби. Зайдіть в будь-який магазин, де продаються товари для рукоділля, загляньте в відділ бісеру, і ви не зможете піти звідти байдужим!
Одне з головних переваг бісероплетіння полягає в тому, що для нього не потрібні спеціальні інструменти. Маючи під рукою голку, нитку, ножиці і сам бісер, ви можете створювати дивовижні творіння!
Якщо бісероплетіння здасться вам захоплюючим, ви завжди зможете знайти однодумців.
БІСЕР
Круглий бісер
Цей бісер можна використовувати практично для будь-яких виробів. Поставляється він в основному з Японії і Чехії, хоча виготовляється і в деяких інших країнах. Японський бісер трохи більший, за формою наближається до квадрату, і у нього більш широкі отвори. Чеський бісер дрібніший, він злегка сплощений, і за формою ближче до овалу, отвори в ньому невеликі. Спробуйте попрацювати і з тим, і з іншим, щоб зрозуміти, який вам подобається більше. Але майте на увазі, що через різницю в розмірі і формі їх не можна комбінувати в одному виробі.
Розміри
Круглий бісер може бути різних розмірів, частіше за все зустрічаються розміри 6 / 0, 8 / 0, 11 / 0 і 15 / 0 (чим більше число, тим дрібніше бісер). Початок цій системі було покладено в часи, коли найменший розмір бісеру позначався як 0. Що вийшов слідом за ним ще більш дрібний бісер отримав розмір 00, наступний - 000 і т.д. Коли кількість нулів стало важко підраховувати, його стали позначати цифрами. Тобто, розмір 000000 став 6 / 0 (шість нулів:).
Однак, незважаючи на загальноприйняту систему позначення розмірів, бісер з одним маркуванням від одного виробника може відрізнятися від бісеру з тим же маркуванням від іншого виробника. Якщо у виробі використовувати бісер різного розміру, він може вийти нерівним, і якщо ви хочете отримати гладку поверхню, намагайтеся використовувати бісер одного виробника.
Найчастіше можна зустріти бісер розміру 11 / 0.
Кольори
Круглий бісер виготовляється зі скла і буває різних кольорів, текстур і розмірів. В бісері ви можете втілювати свої найсміливіші фантазії.
Бісер розрізняють:
прозорий - з безбарвного скла, добре пропускає колір
напівпрозорий - із злегка молочного скла, світло пропускає частково
непрозорий - виготовлений з скла, що не пропускає світло
зі срібною лінією - в центрі має отвір із дзеркальним покриттям, від чого виблискує. Найчастіше покриття буває срібним або посріблені, рідше - мідним, бронзовим і навіть золотим.
бісер з лінією - отвір в центрі має покриття з іншого кольору скла або фарби, нанесене на внутрішню поверхню. Біла лінія підкреслює колір напівпрозорого кольорового бісеру.
шовковий бісер - скло покрито борозенками, що робить його схожим на мінерал "тигрове око" або на шовкову тканину.
Покриття
Існують різні види покриття бісеру, які надають бісеру унікальний зовнішній вигляд, особливості, які можна використовувати в творчості.
АВ - Aurora Borealis, або "північне сяйво". Райдужне покриття поверхні бісеріни.
Ірис - "бензинові" покриття на непрозорому бісеру, що додає йому вигляд металу.
Блиск - блискуче покриття. Воно може бути прозорим, кольоровим і металізованим. Непрозорий бісер з блиском називають "перловим", а напівпрозорий з блиском носить назву "Цейлон".
Матове - скло "витерте".
Металізоване / гальванізоване - бісерини покриті шаром металу. Деякі з таких покриттів тримаються добре, однак, більшість - не міцно.
Фарба - бісер покривають фарбою, щоб домогтися відтінків, які складно отримати у склі. Наприклад, яскраво-рожевих або пурпурових. Незважаючи на зовнішню привабливість такого бісеру, фарба може стиратися при постійному використанні або тьмяніти від сонячного світла.
Якщо ви не впевнені у стійкості покриття, обов'язково звертайтеся за додатковою консультацією до продавця в спеціалізованому магазині.
На ринку постійно з'являються нові різновиди бісеру. Іноді надають по кілька покриттів одночасно - так з'являється матовий бісер зі срібною лінією або напівпрозорий матовий бісер з веселкою. Обирайте той, який вам подобається і оптимально підходить для вибраного вами вироби.
Автор: Ольга Золкіна