ГАРБУЗ

=) РІДНЕ - МОДНЕ!

Українська вишивка

Зображення користувача admin.
Срд, 05/01/2013 - 16:15 -- admin
Українська вишивка

Вишивка – це один з найпопулярніших видів декоративного мистецтва українців.  Вишивка в основному використовується для прикрашання одягу та предметів домашнього вжитку. Якщо ви хочете щоб вишивка дійсно прикрашала потрібно знати що який колір означає і які кольори  краще поєднувати.

Яке ж значення кольорів у вишиванці ?
Червоний колір – це колір любові, пристрасті та агресії. Червоний є кольором енергії, тому для надто активних людей цей колір не рекомендований. Червоний присутній на більшості чоловічих весільних сорочках. Користується великою популярністю на Київщині.   
Чорний колір – це колір закритості, поглинання. Чорний свідчить про те що людина хоче замкнутись у собі. Також майстрині часто трактують цей колір, як колір землі. Найкраще носити чорну вишивку під час посту.
Синій колір – це колір води або ж жіночого начала. Так само як і червоний, синій популярний на Київщині.
Фіолетовий колір – це колір благодаті. Вважається кольором який поєднує жіночу й чоловічу сутність. Ще з найдавніших вишиванок, які збереглися до нашого часу, цей колір використовувався на вишиванках вагітних жінок та дітей.
Блакитний, рожевий та зелений – це кольори духовного спектру. Ці кольори є благодатними й символами спокійного життя. Ці кольори є основними у вишивках Поділля та Боїківщини.
Білий колір – це колір кохання й невинності. 
Жовтий колір – це колір радості. Підсилює веселий характер і відкритість людини. Підходить для щирих та комунікабельних людей. Присутній майже на всіх гуцульських вишивках.
Вишневий, коричневий та оранжевий – це кольори, які не домінують. Використовуються як кольори-акценти. Вишневий та коричневий вважаються кольорами енергетично важкими, або ж як їх називають у народі - «кольори вампіри», популярний на Полтавщині. Оранжевий – це колір який підсилює життєву енергію.
Слід пам’ятати що на власника вишиванки впливає не тільки візерунок, а й колір.
Як правильно поєднувати кольори ?
Червоний найкраще поєднувати з чорним, коричневим, сірим, бежевим, синім, оранжевим або жовтим.
Синій гармонійно поєднується з червоним, коричневим, сірим, жовтим та блакитним.
Фіолетовий краще доповнювати чорним, бежевим, сірим, жовтим або золотистим.
Жовтий поєднується з чорним, коричневим, бежевим, сірим, червоним, оранжевим, синім, фіолетовим, блакитним.
Зелений буде доповнювати чорний, коричневий, сірий, жовтий і золотистий.
Категорія: 

Опитування

Подобається оновлений сайт?

Лічильники