ГАРБУЗ

=) РІДНЕ - МОДНЕ!

20-а річниця перепоховання Василя Стуса, Юрія Литвина і Олекси Тихого

Нед, 11/01/2009 - 23:59 -- Будячок

«Як добре те, що смерті не боюся»

20-а річниця перепоховання Василя Стуса, Юрія Литвина і Олекси Тихого

 

19 листопада 2009 року минає 20 років від перепоховання на Байковому кладовищі в Києві Василя Стуса, Юрія Литвина та Олекси Тихого, які загинули в неволі в 1984 – 1985 роках на далекому Уралі. Це перепоховання стало визначною подією на шляху до здобуття незалежності.

Анонс заходів : від Василя Овсієнка на листопад 2009 року

2 лист., пн., 17:35, телеканал «Культура», фільм на 30 хв. про Миколу Руденка, ч. 1.
3 лист., вт., 20:00, телеканал «Культура», фільм на 30 хв. про Миколу Руденка, ч. 2.
4 лист., ср., 20:00, Перший телеканал, «Особлива думка». У передачі, зокрема, йтиметься про відновлення історичної назви села Ставки (воно досі Леніно! Радомишльський р-н, Житомирська обл..). З участю Василя Овсієнка.
19 листопада, четвер, 20-а річниця перепоховання Василя Стуса, Юрія Литвина і Олекси Тихого:
12:00. Панахида на Байковому кладовищі (за крематорієм повернути праворуч, іти широкою дорогою метрів 400);
18:00. Будинок кіно, синя зала. Перегляд кінофільму Станіслава Чернилевського про Василя Стуса «Просвітлої дороги свічка чорна». Тривалість 2 год. 32 хв., три частини. Вул. Саксаганського, 6, біля ст. метро «Палац спорту»;
18:00. Київський будинок учителя (Центральна Рада). Вечір пам`яті політв`язнів. Веде Євген Сверстюк. Має бути показано фраґмент фільму – перепоховання.
20 лист., чт., 20:05. Перший телеканал. Передача на 40 хвилин з нагоди 20-річчя перепоховання.
<--break->26 лист., чт., 18:00. Київський Будинок учителя (Центральна Рада, вул.. Володимирська, 57. Біля ст.. метро «Золоті ворота», «Театральна», «Університет»). Вечір пам`яті Юрія Литвина (26.11. 1934 – 5.09. 1984). Презентація книжки:
Литвин Юрій. На лезах блискавок: (Поезії, статті, звернення, заяви, спогади, документи, листи) / Упорядник Ростислав Доценко. – К.: Вид. ім. Олени Теліги, 2009. – 496 с.; іл. – Укр.., рос.
Автор сценарію і ведучий актор Кирило Булкін.
Стежте за програмою телебачення: у дні річниці перепоховання телеканал «Київ» має намір показати фільм Станіслава Чернилевського про Василя Стуса «Просвітлої дороги свічка чорна». Тривалість 2 год. 32 хв. Можливо, показуватиме три дні.
Домагаймося, щоб його показав також Перший національний. Програма телепередач складається заздалегідь, тому пошліть листа негайно (бажано на папері, в конверті) Президентові НТКУ.
Прикладом листа може бути наступний:

п.  Василеві ІЛАЩУКУ,
Президентові Національної телекомпанії України,
вул. Мельникова, 42, м. Київ, 04119,
E-mail: file@liga.net
Шановний пане Президенте НТКУ,
19 листопада 2009 року минає 20 років від перепоховання на Байковому кладовищі в Києві Василя Стуса, Юрія Литвина та Олекси Тихого, які загинули в неволі в 1984 – 1985 роках на далекому Уралі. Це перепоховання стало визначною подією на шляху до здобуття незалежності.
Громадськість України має намір відзначити цю пам`ятну подію низкою заходів.
Просимо включити в програму телебачення на 19 листопада або в ближчі до цієї дати дні кінофільм про Василя Стуса «ПРОСВІТЛОЇ ДОРОГИ СВІЧКА ЧОРНА» режисера Станіслава Чернилевського, кіностудія «Галфільм», 1992 р.. Фільм триває 2 год. 32 хв., складається з трьох частин. Особливо вражаючі там картини перепоховання (в третій частині).
Це високохудожній та інформативний фільм, він відзначений премією імені Василя Стуса.
Бажано показати цей фільм у вечірній час, щоб його побачили школярі та студенти, які вивчають творчість Василя Стуса, історію шістдесятництва, правозахисного руху, здобуття незалежності.
Цього ж дня, 19 листопада, о 12-й годині, на могилах Стуса, Литвина і Тихого буде відслужена панахида, покладено вінки. Бажана участь служби новин телебачення. (33-й сектор, за крематорієм іти праворуч широкою дорогою метрів 400).
Зарані дякую.
                                Василь Овсієнко, учасник експедиції з  
                                перепоховання В.Стуса, Ю.Литвина, О.Тихого,
                                лауреат премії ім. В.Стуса.
19 жовтня 2009 року. Адреса:
ОВСІЄНКО Василь Васильович

Звертаємось до громадськості не бути байдужими та гідно вшанувати пам'ять цих визначних для світу особистостей, та написати листа-прохання включити в програму телепередач фільм про Василя Стуса.
 

Категорія: 
Теги: 

Опитування

Подобається оновлений сайт?

Лічильники